ecomail.cz
MUDr. Hodková: ''Prečo odporúčam produkty DIOCHI''

MUDr. Hodková: ''Prečo odporúčam produkty DIOCHI''

Oslovila ma účinnosť a široké možnosti využitia produktov DIOCHI.

Egyptský zázrak menom Černuška siata (Nigella sativa)

Egyptský zázrak menom Černuška siata (Nigella sativa)

Vyskúšajte si to, čo užívali faraóni starého Egypta! Nigella sativa alebo aj čierna rasca, egyptský zázrak, rastlina ktorá sa právom nazývala všeliekom.

Využite silu osvedčených rastlín a predíďte mnohým ochoreniam

Využite silu osvedčených rastlín a predíďte mnohým ochoreniam

Človek sa niekedy snaží zdravo stravovať, športuje, a napriek tomu sa jeho zdravotný stav nezlepšuje. Možno nie je chyba vo vašom zdravom životnom štýle, ale priamo vo vašom energetickom systéme, ktorý poklesol v niektorých častiach vášho tela natoľko, že sa v ňom namnožili určité typy vírusov. 

TOP bylina na jar

TOP bylina na jar

Púpava obsahuje enzymaticky pôsobiace látky, ktoré priaznivo ovplyvňujú činnosť pečene a obličiek. Používa sa pri alergiách, cukrovke, žltačke a kožných ochoreniach.

Unikátny prípravok

Unikátny prípravok

Keď sa pozrieme na hviezdne zloženie rastlín, musíme uznať, že DETOXIN kvapky sú vskutku unikátny bylinný prípravok. Vyvinul som ho na ochranu buniek pečene a žlčníka.

Element drevo

Element drevo

V období, keď sa formovala tradičná čínska medicína, mali ľudia veľmi blízky vzťah k prírode. Pozorovali ju, spoznávali, učili sa jej porozumieť, pretože na tomto pochopení často závisel ich život. Získané poznatky využili starí mudrci pri tvorbe diagnostiky a popisovaní pochodov nielen v prírode, ale aj v ľudskom tele.

4 byliny nielen na jar

4 byliny nielen na jar

Bylinou nesmrteľnosti nazývajú slamihu piesočnú, ktorá je vynikajúca na jarnú detoxikáciu. Achyrocline satureioides je pomocníčkou v období zvýšeného stresu a sezónnych ochorení. Croton lechleri zas dlhé stáročia využívali Indiáni Južnej Ameriky ako prírodné antibiotikum. Bazalka pravá je účinné digestívum a životobudič!

Dôležitá pečeň

Dôležitá pečeň

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov nášho tela. Nedá sa bez nej žiť. Je chemickou továrňou organizmu a najväčším orgánom v tele.

Borelióza

Borelióza

Ochorenie prenášané kliešťom alebo hmyzom sajúcim krv alebo v období vnútromaternicového života z matky na dieťa. Spôsobuje ho baktéria borrelia, ktorej poznáme niekoľko typov. Rezervoárom v prírode sú hlodavci a vtáci. Tí nikdy neochorejú, ale psy aj kone ochorejú rovnako ako človek.

Zdravie z prírody - Element oheň

Zdravie z prírody - Element oheň

"Srdce vyživuje a ovláda všetky orgány, psychiku a emócie.“

Šieste prikázanie

Šieste prikázanie

Keď som uvidela na konferencii Tedx Bratislava video vzťahovej terapeutky Esther Perel, rozhodla som sa napísať tento článok. Dobre mi padlo, že sa objavil niekto, kto má veľmi podobné vnímanie vzťahov. Jej aj môj názor na neveru sa v niektorých ohľadoch líši od toho väčšinového. Bežne sa totiž stretávam s tým, že ľudia sú až skalopevne presvedčení, že je lepšie si tento prehrešok proti morálke nechať len pre seba.

Balzam na cievy - prírodná lekáreň

Balzam na cievy - prírodná lekáreň

Majestátne stromy pagaštanu konského (Aesculus hipocastanum) ukrývajú kvety i plody, ktoré vďaka účinným látkam využíva alternatívna medicína aj farmaceutický priemysel. Kvety sa tradične aplikujú najmä pri kožných zápaloch. O plodoch je známe, že ovplyvňujú pružnosť a pevnosť cievnych stien.

Tetanus - aké hrozia riziká?

Tetanus - aké hrozia riziká?

Tetanus je ochorenie spôsobené baktériou Clostridium tetani. Tetanus sa prejavuje kŕčami kostrového svalstva, pretože toxíny produkované baktériou znemožňujú uvoľnenie svalového sťahu. Smrť nastáva v dôsledku zástavy srdca a znemožnenia dýchania.

S pokorou prijímam

S pokorou prijímam

Určite ste si všimli, že v poslednom čase ľudia často používajú výraz s pokorou prijímam. Väčšinou to počujeme od známych osobností, ktorí dostanú nejaké významné ocenenie za svoju prácu.

Prírodný lifting - Osvedčené rady bioterapeuta

Prírodný lifting - Osvedčené rady bioterapeuta

Prednosťou prípravku Diaflex biobalzam, ktorý som vyvinul, je rýchle vypnutie pleti, jej okamžitá regenerácia, výživa vlasových korienkov a ochrana ústnej dutiny pred zubným kazom.

Vplyv vody na človeka z pohľadu bývania podľa Feng Shui

Vplyv vody na človeka z pohľadu bývania podľa Feng Shui

Feng Shui (feng šuej) je veda, filozofia života, učenie zvané TAO, čo znamená Cesta. Toto učenie vzniklo pred tisíckami rokov. Je to vlastne životný štýl, ktorý nás učí, ako múdro a jednoducho čerpať energiu z darov prírody.

Správne prúdenie energie v priestore

Správne prúdenie energie v priestore

Učenie Feng Shui ako životný štýl nám pomáha vytvárať si okolo seba priestor, v ktorom cítime pokoj, harmóniu a pohodu. Tým nás nabáda byť vnímavejšími a ohľaduplnejšími k svojmu okoliu, k prírode, k sebe samým.

Potravinové intolerancie

Potravinové intolerancie

Ide o problémy, ktoré nám znemožňujú tolerovať alebo dokonca stráviť či metabolizovať niektoré potraviny. Vďaka tomu sa u človeka postihnutého intoleranciou potravín môže vyvinúť množstvo zdravotných problémov, najmä tráviacich, ale aj ťažkosti s kĺbami, sliznicami a psychikou.

Vyskladajme si kožu

Vyskladajme si kožu

Stavebné látky pokožky kolagén a peptidy V čom spočíva prirodzené zdravie a krása pokožky? Ako vieme oddialiť proces starnutia a nezávisle od veku si zachovať životaschopnosť buniek? V čom je tajomstvo pevnej, plnej a hladkej pleti?

Cvičenie na prebudenie meridiánov

Cvičenie na prebudenie meridiánov

Meridiánové alebo orgánové cviky sú zamerané na precvičenie a posilnenie meridiánov, zvýšenie prúdenia energie v orgánoch človeka. Zobudíme spiace orgány a necháme energiu voľne prúdiť! Uvidíme, ako nám za to naše telo poďakuje.

Zbrane proti chrípke

Zbrane proti chrípke

Posilnite svoju ochranu proti vírusom, aby vás nedostala nepríjemná a nebezpečná chrípka.

Plňme si svoje sny s ohľadom na druhých

Plňme si svoje sny s ohľadom na druhých

Denne si môžeme niekde prečítať alebo od niekoho počuť tvrdenia: „Plňte si svoje sny a budete šťastní“. „Naše šťastie nám nemôže zobrať nikto, iba my sami“. A potom k tomu tú krásnu omáčku, ako sa máme vedieť postaviť sami za seba, ako si máme ísť za vlastným cieľom, ako nemáme na svojej ceste za šťastím brať ohľad na nikoho okolo seba, lebo na prvom mieste sme my sami. Všetko to krásne a veľmi jednoducho znie, no je naozaj správne plniť si svoje sny takýmto spôsobom?

Ochorenia a bolesti kĺbov

Ochorenia a bolesti kĺbov

Patria k najčastejším problémom pohybového aparátu. Bolesť vzniká dráždením nervových zakončení v oblasti kĺbu buď zápalom, alebo zvýšeným tlakom v kĺbe, či úrazom, pri ktorom vzniká opuch, krvácanie a poranenie vnútorných štruktúr kĺbu.

Poruchy spánku

Poruchy spánku

Spánok je stav, kedy sa náš organizmus nachádza v pokoji, s minimálnou pohybovou aktivitou, s obmedzeným vnímaním okolia, s obmedzenou činnosťou mozgu.

Starajte sa o seba

Starajte sa o seba

Možno to znie sebecky, ale za týmito slovami môžete z iného uhla pohľadu nájsť veľkú múdrosť. Staranie sa o seba je najzákladnejšia potreba a povinnosť každého z nás. Pochopiteľne toho, kto chce žiť a nie len živoriť.

Vzácne kozie kolostrum

Vzácne kozie kolostrum

Kozie kolostrum je biologicky aktívna zmes látok materského mlieka kozy domácej, najzdravšieho zvieraťa, ktoré nikdy netrpí rakovinou. Kozie kolostrum nie je možné laboratórne vyrobiť a preto ho odborníci na imunitu vysoko oceňujú. Je unikátne v tom, že je svojím zložením najbližšie materskému mlieku.

Lepšia imunita

Lepšia imunita

Najlepší spôsob, ako si zlepšiť imunitu je chodiť pravidelne do sauny.

Harmónia podľa Feng Shui

Harmónia podľa Feng Shui

Možno vám Feng Shui evokuje niečo ezoterické, možno si myslíte, že jeho základ tvoria zmeny založené len na presúvaní nábytku. No je to uznávané učenie, veda, filozofia života, ktorá nám ukazuje cestu k prírode, učí nás jej porozumieť a splynúť s ňou.

Huby nesmrteľnosti

Huby nesmrteľnosti

Čínska tradičná medicína stáročia využíva huby Shiitake, Maitake, Reishi a Cordyceps na posilnenie organizmu pri rôznych zdravotných problémoch.

Pomóc migréna

Pomóc migréna

Ďumbier lekársky (Zingiber officinale) obsahujé štipľavé gingeroly, kapsaicín, silicu s obsahom terpénov, zingiberénu a bisabolénu. Toto v minulosti hojne používané korenie môže byť rovnako účinné pri prevencii migrén alebo skrátení času ich trvania, a to bez zbytočných vedľajších účinkov.

Osviežme našich miláčikov

Osviežme našich miláčikov

Naše zvieratá potrebujú základné stavebné materiály pre život a tými sú organické minerály.

Meditácia

Meditácia

Bez meditácie to nejde! Naše telo aj psychika si prirodzene navodzujú stavy, ktoré môžeme prirovnať k meditatívnemu. Je to akýsi sebazáchovný inštinkt, ktorým sme my, ľudia, vybavení, aby sme prežili. Ide teda o niečo, čo je našou súčasťou. Zisťujeme však, že pod vplyvom mnohých podnetov, ktoré narúšajú integritu nášho sebavnímania a našu celistvosť, nás tieto spontánne meditatívne stavy prestávajú harmonizovať.

Zdravie z prírody

Zdravie z prírody

Liečivú bylinu repík lekársky obsahuje prípravok DEVIRAL plus.

DÔLEŽITÝ pitný režim

DÔLEŽITÝ pitný režim

Ak prijímame málo tekutín, môže nás bolieť hlava, môžeme trpieť zápchou, ale môžu nastať aj vážnejšie zdravotné problémy. Aké?

Rozkolísané hormóny

Rozkolísané hormóny

Príznaky klimaktéria sú závislé na funkčnej príčine, na hormonálnej disbalancii v období, kedy žena vstupuje z aktívneho obdobia sexuálneho života do menopauzy.

Element kov

Element kov

V súvislosti s rytmom ročných období táto fáza zastupuje jeseň. Vtedy sa pomaly sťahujú energie rastlín dovnútra, lístie padá a aj zvieratá hľadajú útočisko, kam sa uložia na zimný spánok. V ľudskom životnom cykle to zodpovedá starnutiu.

Spoznaj sám seba

Spoznaj sám seba

Počas života sa všetci občas dostávame do situácie, kedy potrebujeme urobiť zmenu, či už sa to týka práce, partnerstva, miesta, kde žijeme. Stáva sa to hlavne vtedy, keď prežívame nejakú veľkú traumu, sklamanie, bolesť, ktorú nedokážeme uniesť.

STOP prekysleniu

STOP prekysleniu

Zvýšená kyslosť tela je jednou z mnohých príčin rýchlejšieho starnutia, kazivosti zubov, rednutia kostí, lámavosti nechtov, ale aj nervozity, únavy a mnohých ďalších zdravotných problémov. Prekyslenie sa spája snáď so všetkými ochoreniami. Ako znížiť jeho negatívny vplyv na zdravie?

Element Zem

Element Zem

Fáze zem je priradený funkčný okruh slezina a žalúdok. V živote človeka táto fáza zodpovedá zrelému dospelému veku. To, čo bolo k dispozícii ako potenciál vo fáze drevo a vo fáze oheň, sa zmenilo na skutočnosť, teraz prináša ovocie.

Základ biologických hodín

Základ biologických hodín

Bunky počas rastu prechádzajú 12-minútovými periódami zväčšovania objemu a následného „odpočinku“. Zaujímavé je, že detoxikačný a regeneračný systém Diochi Regenerácia vo Sfére má 12 základných produktov a tiež, že ľudská duša váži 12 gramov.

Správna strava pre srdce

Správna strava pre srdce

Zdravé srdce a cievy potrebujú jedálny lístok, ktorý podporí ich činnosť a udrží ich v skvelej kondícii! Aké potraviny by sme teda mali obmedziť a ktoré si dopriať, aby naše telo bolo plné energie?

Vladimír Ďurina - Pozná silu bylín

Vladimír Ďurina - Pozná silu bylín

Liečiteľ, biotronik, vyštudovaný chemik, odborník na bylinky, čínsku medicínu a alternatívne formy liečenia a zároveň zakladateľ spoločnosti DIOCHI. Pravidelne sa vydáva do rôznych končín sveta, aby objavoval civilizáciou zabudnuté staré liečebné techniky a vedomosti o bylinách.

Syndróm vyhorenia

Syndróm vyhorenia

Vyhorenie. Čo je to vyhorenie? Inými slovami je to stav, keď sa minie palivo. Doslova stav vyčerpania. Vyčerpanie niečoho, čím sa živí náš pohon.

Prečo žijeme v nefunkčných vzťahoch

Prečo žijeme v nefunkčných vzťahoch

Určite poznáte ten pocit prázdnoty, keď vám niekto veľmi chýba, a to aj vtedy, keď ste obklopení priateľmi, rodinou, kolegami v práci. Lebo hovorí sa: Ak ti chýba čo len jeden človek v tvojom živote, celý svet sa zdá byť prázdny.

Feng Shui a rok ohnivého kohúta

Feng Shui a rok ohnivého kohúta

Feng Shui (feng šuej) ako životný štýl nás spája s prírodou a keďže je to tisícročia staré čínske učenie, využívajú sa pri ňom aj poznatky z čínskeho lunárneho kalendára, ktorý je zostavený v súlade s rytmami v prírode.

Infekčné črevné ochorenia

Infekčné črevné ochorenia

Infekčné črevné ochorenia môžu byť spôsobené mnohými činiteľmi. Patria k nim baktérie, vírusy, prvoky, ale aj toxíny baktérií.

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak vzniká ako následok zvýšeného srdcového výdaja do organizmu alebo zvýšeného odporu ciev, do ktorých krv vypudzuje.

Tromboserin a jeho účinná látka fruitflow® - zdravé riešenie

Tromboserin a jeho účinná látka fruitflow® - zdravé riešenie

Tromboserin má veľký vplyv na regeneráciu buniek a energetiku organizmu. Vďaka tomu si telo samé prirodzenou cestou upravuje problémy, ktoré sa spájajú s disharmóniou v meridiánoch.

Element oheň v tradičnej čínskej medicíne

Element oheň v tradičnej čínskej medicíne

Fáza oheň zastupuje najvyšší jang a juh. V pentagrame je znázornená pravým poludním. V ľudskom živote toto obdobie prináleží mladému adolescentovi na vrchole jeho schopností. Zrealizovali sa tu niektoré veci, ktoré sa vo fáze drevo objavovali ešte iba ako potenciál, a vo fáze ohňa je k dispozícii veľa sily na rozhýbanie týchto vecí.

Pôst na mieru

Pôst na mieru

Existuje niekoľko druhov pôstov - surový, šťavový, vodový, ovocný, zeleninový a ďalšie

Osvedčené rady bioterapeuta: Pomoc pri strese

Osvedčené rady bioterapeuta: Pomoc pri strese

Nervamin kvapky aktivujú a harmonizujú organizmus, upokoja ho a správne naladia. Sú vynikajúcim spojencom, ak prežívame počas štúdia či v práci náročné obdobie plné stresu. Obsahujú výťažky z bylín, najvzácnejší je Nard pravý.

Ochorenia pečene a žlčníka

Ochorenia pečene a žlčníka

Pečeň je chemickou továrňou nášho tela. Má viac ako 500 funkcií. Leží v pravej polovici brušnej dutiny, je krytá rebrovým oblúkom, má klinovitý tvar.

Osvedčené RADY bioterapeuta: Ako získame svieži dych

Osvedčené RADY bioterapeuta: Ako získame svieži dych

Nepríjemne zapáchajúci dych, ktorý sa rinie z našich úst, odrádza ľudí, ktorí sa nachádzajú v našej blízkosti. Preto musíme zistiť príčinu nášho problému a nahradiť ho sviežim dychom.

Unikátny Detoxin krém

Unikátny Detoxin krém

Po aplikácii krému na tvár alebo telo pocítite výraznú hydratáciu a zlepšenie tonusu pokožky, ktoré vám posilní sebavedomie a zlepší psychickú náladu už počas niekoľkých minút.

Goji: Osvedčené RADY bioterapeuta

Goji: Osvedčené RADY bioterapeuta

Kustovnica čínka alias goji (godži) je vynikajúca nielen pre mužov stredného veku.

Alergie

Alergie

Za jednu z najnebezpečnejších alergií je považovaná alergická reakcia na orechy. To ale neznamená, že by sme mali mať prehnaný strach tieto výživné potraviny jesť.

Zdravie a kondícia

Zdravie a kondícia

5 TIPOV bioterapeuta Vladimíra Ďurinu