ecomail.cz

Vladimír Ďurina - Pozná silu bylín

Liečiteľ, biotronik, vyštudovaný chemik, odborník na bylinky, čínsku medicínu a alternatívne formy liečenia a zároveň zakladateľ spoločnosti DIOCHI. Pravidelne sa vydáva do rôznych končín sveta, aby objavoval civilizáciou zabudnuté staré liečebné techniky a vedomosti o bylinách.

S Vladimírom Ďurinom sme sa rozprávali dlho. Verím, že aj vy z jeho slov pocítite lásku ku všetkému živému, najmä k rastlinám, nadšenie a zároveň predcíznosť, s akou zostavuje prípravky v unikátnom systéme Regenerácia vo Sfére. Ľuďom prinavracia životnú silu a radosť už viac ako dvadsať rokov.

Kedy ste objavili svoje výnimočné schopnosti?
Už keď som bol malý. Babička mi rozprávala o pánovi, ktorý hľadal v našej dedine virguľami vodu. Aj ona mávala prorocké sny. Hneď som si veľmi želal tiež to poznať a vedieť. Na vojne som sa spoznal s chalanmi, ktorí mali podobné sklony. Urobili sme si jednoduché virgule a hľadali sme v lese.

Na vojne? Predpokladala by som, že toto prostredie nepraje duchovným záležitostiam?
Ako chemici sme boli často vonku, keď bol pokoj, venovali sme sa „duchárčine“. Zadávali sme rôzne otázky, napríklad kedy bude poplach. Vyšlo nám, že bude zajtra pred piatou hodinou ráno. Večer sme sa všetci pripravili, išli spať oblečení, mali sme zbalené. Ráno poplach, píšťalka... Len sme vstali, vzali bágle a hneď nastúpili na chodbu. Náš rotmajster nechápal. Po vojne som sa prihlásil na kurz prútikárstva.

Ak dobre počítam, to boli osemdesiate roky, tvrdá normalizácia!
Aj tak. Absolvoval som vtedy kurzy liečiteľstva, študoval som nabíjanie energie rukami. Pestoval som citrusy. Zasadil som ich viac a na jeden skúšal vyžarovať bioenergiu z rúk. Rástli takmer rovnako, ale len ovplyvňovaný pomarančovník po roku zakvitol. Zvyčajne čakáte desať rokov.

Ako ste začali s liečením?
Ešte na kurzoch som sa naučil diagnostiku. Človek si pred vás sadne na stoličku a vy okolo neho prechádzate
rukami. Predstavujete si jednotlivé orgány a v rukách cítite impulzy. V pravej, že je orgán v poriadku, a v ľavej,
že je tam chyba. Napríklad si predstavíte žlčník a zrazu pocítite tlak v ruke. Človek sa na začiatku musí veľa sústrediť, aby to rozoznal. Chce to cvik, musíte si to zapisovať. Vŕtalo mi v hlave, ako by sa to dalo overiť. Zišlo
mi na um, urobiť na virguliach značky. Najskôr som to skúšal na patogénnych zónach. Tam sa virgule prekrížia vždy. Potom som skúšal vyžarovanie kvetín, odtrhnutého jablka, pšenice, celého zrna, rozdrveného zrna a podobne. Čerstvé, zdravé veci majú stupeň 5, 6. To znamená, že to má dobrú energiu. Rozdrvené zrná mali len 3. Potom som skúšal túto techniku u ľudí. Zdravý človek má stupeň 5, 6. Chorí ľudia majú menej energie. U onkologicky chorých sa ukazoval len stupeň 3. Časom sa naučíte spoznať, čo presne signály znamenajú.

Ako prišli na svet vaše bioinformačné prípravky?
Náhle mi ochorela pečeň. Skončil som v nemocnici, mal som tak zlé pečeňové testy, až si lekári šepkali, že to nevydržím. Našťastie som to začul. V tú chvíľu som si povedal, že musím vymyslieť taký produkt, ktorý bude silný ako antibiotiká, bude na prírodnej báze, bude tam niečo z kameňov, niečo z fytoterapie, niečo z informácií
rastlín, aby to bolo dostatočne razantné. Začalo mi prichádzať na um: prines lastovičník, urob si kvapky, pridaj tam ďalšie byliny. Jedz veľa zeleniny, papriku, uhorky, paradajky, len domáce polievky, ryžu... Prestal som jesť nemocničnú stravu, manželka mi nosila svoju domácu. Keď sestrička videla tie moje paradajky, uhorky, papriky,
spínala ruky: „To nesmiete jesť, takto sa odtiaľto nedostanete!“ „A dostanem,“ vedel som. Ďalšie testy boli o 50 % lepšie a za 14 dní som bol prepustený.

Vaše vyliečenie muselo spôsobiť rozruch.
Asi áno. Čoskoro u nás zazvonila staršia pani, ktorá mala veľké zdravotné problémy. Odišla z nemocnice na reverz priamo za mnou. Hovoril som jej, aby bežala naspäť do nemocnice. Povedala mi, že sa v nemocnici rozchýrili informácie o mojom zázračnom vyliečení, že na to mám špeciálne kvapky. A že ich chce tiež. Dostala ich a jej testy sa výrazne zlepšili.

A ďalšie prípravky?
To bola prvá vec, ktorú som pripravil. Na pečeň, aby ľudia netrpeli tak, ako som trpel ja. Veľmi dobre som vedel na vlastnej koži, čo chorý človek prežíva a cíti. Pretože keď človek nie je sám chorý, nevie o tom druhom vlastne nič. Takto som si to prežil na vlastnej koži a dokážem sa vcítiť do človeka, ktorému prestalo slúžiť zdravie, poznať jeho psychiku aj telesné pocity, vytvoriť si duchovný obraz choroby. To bolo moje  veľké uvedomenie a myslím si, že mnoho ľudí, ktorí ochoreli, si zrazu uvedomia, že najcennejšie v živote je zdravie. Tam to začína aj končí. Potom prišli obličky a postupne som pripravil päť produktov. Neskôr som čítal knihu o tradičnej čínskej medicíne. Objavil som tam stránku, na ktorej bolo presne päť týchto produktov
na pečeň, obličky, srdce, žalúdok a pľúca. Hoci som sa vtedy nezaoberal tradičnou čínskou medicínou, vytvoril som celý pentagram.

Čo si máme predstaviť pod tým, že sú prípravky bioinformačné?
Byliny sú živé, majú energiu 5 až 6 stupňov. Prípravok zložený z 12 bylín má tiež tých 5, 6. Vymyslel som systém, ako ešte zväčšiť ich silu. Prípravok sa dá vyskladať z bylín tak, aby to korešpondovalo priamo s orgánom, ako je to napísané v herbári. Rolu tu hrajú aj ďalšie skutočnosti, ktoré tam napísané nie sú, krásne zapadnú do celku a energia sa zvýši. Zistíte, že ste na 10, 12, 13. A tá krásna energia sa potom vkladá do vás. Tak som postupne zostavil celý systém Regenerácie vo Sfére.

Prípravky sú z veľkej časti z bylín. Odkiaľ pochádzajú?
Niektoré sú z Čiech iné z Južnej Ameriky, kde ich pre nás pestujú. K nám potom cestujú po mori. V Paraguay je špeciálne územie, na ktorom máme plantáže. Nie je tam ani asfaltová cesta, nesmú tam jazdiť autá ani motorky, aby všetko zostalo skutočne čisté. Teraz sme tam vypestovali bylinu pre nový krém.

Veľa cestujete, ktorú krajinu máte najradšej?
Južnú Ameriku, to kvôli španielčine. Najradšej mám krajiny, ktoré sú ešte nepoškvrnené civilizáciou. Je tam nedotknutá príroda a taká jednoduchosť v správaní ľudí. Vítajú vás s otvorenou náručou a to isté očakávajú od vás. Že ich hneď nebudete ukladať do nejakých škatuliek a hneď im organizovať život.

Tiež si niekedy hovorím, kam by sme sa tu v Európe dostali. Stále hráme nejaké hry, závidíme si, bojujeme spolu, škodíme si navzájom...
Keby sa civilizácia vyvíjala skôr duchovným smerom, bolo by to lepšie. Teraz je to úplne opačne. Drží nás materiálny svet, hádam niekedy dospejeme aj k tomu duchovnu.

Kde ste boli najďalej od civilizácie?
Najďalej? Asi v Peru. Jeden náš dodávateľ tam má menšie polia bylín. Išli sme na ostrov uprostred rieky. Žijú tam len indiáni a strážia svoje políčka. Hneď, ako sme pristáli na ostrovčeku, zdvihlo sa mračno komárov, pretože zacítili novú človečinu. Hneď nás celých obalili. Indiánka sa len pozerala, jej stačilo mávnuť rukami a komáre boli preč. Navštevovali sme miestnych liečiteľov, ktorí nám radili s bylinami. To sme mali za sebou už celé dva - tri dni chodenia a vysvetľovania, čo k čomu patrí. Už sme boli veľmi unavení, akoby otrávení, pozornosť nám unikala. Šaman nás napomenul: „Počúvaj! Si tu len teraz a potom sa už nikdy neuvidíme“ „Áno, áno, už počúvam, už počúvam.“ Lenže mnoho z bylín, ktoré tam poznáte, tu nakoniec nemôžete uplatniť, pretože Európska únia má svoje tabuľky...

Prečo má Regenerácia vo Sfére 12 prípravkov?
Človek má 12 energetických dráh, ktoré sú spojené s každým orgánom, a 8 vedľajších. Regenerácia vo Sfére má preto 12 produktov na základné dráhy. Dôležité je prečistiť postupne všetky orgány. Hneď, ako príde reverzná reakcia, užívame prípravok tri mesiace. Znížime dávkovanie, ale pokračujeme ďalej. Spoznáme očistnú silu bylín. Počas roka sa orgány zbavia toxínov a do tela sa vráti energia, prestaneme byť neustále unavení, zdravotné problémy sa upokoja.

Musíme začať od prvého prípravku, ktorým sú Intocel kvapky?
Je to lepšie. Funkcia orgánov na seba nadväzuje. Ak sa necítime najlepšie, môžeme si tiež vyskúšať rozložiť karty produktov a vybrať, ktorá farba nás priťahuje najviac. Intuícia nám napovie. Ak je to napríklad modrá, potrebujeme posilniť obličky. Ak zelená, je to pečeň, žlčník, červená je srdce, tenké črevo. Vyberte si a začnite užívať. Telo sa samé začne zbavovať svojich rôznych problémov, ktoré na svojej ceste životom nazbieralo. Som rád, že Regenerácia vo Sfére pomáha už takmer 15 rokov.


Rozprávala sa: Blanka Neoralová, ktorá sa venuje redakčnej práci už mnoho rokov. Zaujíma ju mindfulness, zdravý životný štýl, osobný rozvoj, grafológia a výchova detí.