ecomail.cz

Rady bioterapeuta Vladimíra Ďurinu:

Silný imunitný systém je základ

Vladimír Ďurina je bioterapeut, odborník na bylinky, čínsku medicínu a ďalšie alternatívne spôsoby liečenia. Je tvorcom bioinformačných bylinných prípravkov a zakladateľom spoločnosti DIOCHI. V našom rozhovore hovorí o situácii s celosvetovo rozšíreným koronavírusom a o tom, aká dôležitá je silná imunita.

Mnohých z nás táto situácia doviedla k zamysleniu. Uvedomujeme si, ako veľmi je pre nás dôležité zdravie, ako veľmi je dôležitá dobrá imunita...

- Dobrá imunita je úplným základom. Pri diagnostikách sa zvyčajne stretávam s tým, že sú to prevažne ženy, ktoré strážia celé rodiny. Trochu lepšia situácia je u podnikateľov, ale mnoho ľudí sa o seba veľmi nestará. Nesprávny životný štýl, nadváha, nedostatok pohybu, zlá výživa. Cvičenie v posilňovni nestačí - nestačí užívať proteíny a starať sa  len o svaly. Cvičením sa síce meridiány môžu čiastočne harmonizovať, ale má to svoje limity. Je dôležité starať sa o seba stále a nie až vtedy, keď vznikne nejaký problém. Keď sme realizovali diagnostiky na konci februára, bolo vidieť, že ľudia majú všeobecne nedostatok energie, hodnoty spadli pod zvyčajný priemer.

Súvisela s tým jarná únava?

- Áno, epidémia kornavírusu nás zastihla práve v tom čase, ked sme boli prirodzene oslabení. Po zime nastalo vyčerpanie. Je to obdobie obličiek, tie sú zásobárňou našej vrodenej energie. Ak dôjde k oslabeniu energie obličiek, oslabí sa cez nadobličky celý hormonálny systém. A následne aj celé telo.

Ako vidíte prognózy na jeseň?

- Vieme, že s vírusom sa budeme stretávať aj na jeseň. Kým sa ho celosvetovo zbavíme, môže to trvať aj niekoľko rokov.  Tí, ktorí ochorenie prekonajú ťažko, vytvoria si imunitu - ale tá nevznikne pri ľahkom stretnutí. Ak je imunitný systém silnejší, telo by to malo zvládnuť. Náchylnejšia by mala byť krvná skupina A, ale možno preto, že skupín A je v populácii najviac. 

Ale späť k imunite...

VLADIMÍR ĎURINA
bioterapeut

Ak mám dobrú imunitu, tak mám väčšie šance, aby som sa  bránil. Alebo aby som to prežil bez veľkých komplikácií..“ 

Dostávame sa k bylinám, akých pomocníkov v tomto prípade odporúčate?

- Všetky prípravky DIOCHI sú vyrobené z kvalitných bylín a tie sú namiešané do takej kompozície a pomeru, aby zmes mohla synergicky pôsobiť, je hamonicky vyladená. Prípravky obsahujú extrakty z bylín, ktoré posilňujú imunitu a pomáhajú orgánom - niektoré byliny chránia bunky obličiek, niektoré bunky pečene, niektoré majú protivírusové, iné protizápalové účinky.

Aké bylinky obsiahnuté v produktoch DIOCHI sú v tejto situácii najlepšie?

REPÍK LEKÁRSKY

- Na posilnenie imunity v kontexte tejto pandémie je ideálny napríklad repík lekársky, ktorý nenesie svoje meno nadarmo. Má posilňujúce účinky na pľúca, na imunitu, popmáha pri respiračných problémoch. Obsahujú ho prípravky DEVIRAL PLUS a DETOXIN KVAPKY.

DEVIRAL PLUS

chrípka, vírusy, baktérie, borelióza

DETOXIN KVAPKY

detoxikácia pečene a žlčníka


BAZA ČIERNA,
SLADOVKA HLADKOPLODÁ A LIŠAJNÍK ISLANDSKÝ

- V prípravku ALFA ARTRIZONE je vynikajúca sladovka hladkoplodá, ľudovo sladké drievko. Okrem toho, že podporuje prostatu, má posilňujúce účinky aj na dýchanie.
Podobne aj bylinky lišajník islandský alebo baza čierna, ktoré obsahuje prípravok BAKTEVIR kvapky. 

ALFA ARTRIZONE

na pohybový aparát, kĺby kosti

BAKTEVIR KVAPKY

pľúca, hrubé črevo


YZOP LEKÁRSKY

- V kapkách DiNAvir sú zas bylinky, ktoré majú slovo lekársky už v názve: yzop lekársky, betonika lekárska. Obe pomáhajú normálnemu dýchaniu. Prípravok obsahuje aj ďalšie byliny, ktoré naše babičky používali pri nachladnutí a na podporu dýchania. 

DINAVIR KVAPKY

vírusy, imunita, chlamýdie


SHIITAKE
MAITAKE, REISHI, KORDYCEPS ČÍNSKY

- VIRAIMUN kapsuly obsahujú výťažky zo 4 húb s prirodzene sa vyskytujúcimi betaglukánmi, o ktorých sa vie, že pomáhajú podporovať obranyschopnosť organizmu, a tým posilňujú celkovú imunitu.

VIRAIMUN KAPSULY

vírusy, imunita, chlamýdie

DOPĹŇAJME VITAMÍN C


- A najmä nezabúdajme na vitamín C, pretože človek ani zviera si ho nevie vyrobiť sám. Ideálny je z prírodných zdrojov, ale pri takýchto ochoreniach sú potrebné veľké dávky - vznikajú totiž voľné radikály, ktoré je potrebné eliminovať, a to dokáže práve vitamín C. Veľké množstvo vitamínu C je aj v rozpustných tabletách Citrus, Tropic a Cassis spolu s fytolátkami z rastlín Camu Camu, Amla a Acai Berry.

CITRUS šumivé tablety

zdroj vitamínu C, imunita, pečeň

TROPIC šumivé tablety

imunita, cievy, srdce

POTREBUJEME AJ FLAVONOIDY


- Dôležité sú aj flavonoidy - napríklad resveratrol, ktorý obsahujú kapsuly CDF (okrem resveratrolu CDF obsahujú aj vitamíny C, D a silicu z myrty).

CDF kapsuly

zdroj vitamínu C, D, flavonoidov

Ako prvé ste spomínali bylinky, ktoré obsahuje DEVIRAL PLUS, tie vychádzajú ako ideálne?

- Áno, DEVIRAL PLUS vychádza ako ideálny výživový doplnok, dávkovanie stačí 2x2, VIRAIMUN (2x2 alebo keď ide do tuhého 3x3), kapsuly s kozím kolostrom TCD4 IMUSEROL 2x2, sú možné aj ich kombinácie. Každá bylina v prípravku totiž posilňuje imunitu iným spôsobom. Kombináciou prípravkov sa účinky znásobia. Imunitu pomáhajú posilňovať aj lapacho červené a Uncaria tomentosa v kvapkách GEROCEL. V podstate v každom produkte máme bylinu alebo látku, ktorú môžeme použiť na zvýšenie imunity. Napríklad LEVAMIN obsahuje rozchodník ružový a ten má potvrdené antioxidačné účinky. Byliny sú veľkými pomocníkmi.

TCD 4 Imuserol

kozie kolostrum na silnú iminitu

GEROCEL kvapky

ochrana DNA buniek, dlhovekosť

Posilňujme dýchací systém

- Vynikajúci je aj ASTOFRESH - obsahuje cineol - silicu z eukalyptu a ďalšie látky, ktoré pomáhajú posilňovať dýchací systém. ASTOFRESH obsahuje aj anetol, po užití sa vylučuje cez pľúca, kde dezinfikuje a rozpúšťa hlieny. Keď cmúľate tablety ASTOFRESH, vytvárate si ochranu. Tieto silice priaznivo ovplyvňujú prostredie úst, rovnako aj SAGRADIN.

ASTOFRESH kvapky

dýchacie cesty, kašeľ, imunita

ASTOFRESH tablety

kašeľ, bolesť v hrdle, dýchanie

Ktoré prípravky máme použiť v príprade, že nám vírusy napadnú dýchanie?

- Vírusy majú tukový obal, ktorý narúšajú triesloviny a saponíny. Zjednodušene povedané bielkoviny, ktorými sa vírus "lepí" na bunku sa ničia vďaka trieslovinám - tie obsahujú práve naše výživové doplnky. Triesloviny a byliny priaznivo ovplyvňujúce dýchanie nájdete v mnohých bylinných prípravkoch, napríklad SAGRADIN kvapky, DEVIRAL PLUS kapsuly, ALFA ARTRIZONE a LIPODESTRON kapsuly. SAGRADIN je vhodné užívať vo vyšších dávkach. Skvelými pomocníkmi sú aj extrakty z bylín obsiahnutých v kapsuliach ALFA ARTRIZONE, tie majú protizápalové účinky, brzdia autoimunitné reakcie, pôsobia protizápalovo a protivírusovo. Chránia pečeň aj srdce. ALFA je geniálna vec. Pomôže aj LIPODESTRON. Každý prípravok pomáha inou cestou, ide cez niečo iné.

LIPODESTRON kapsuly

pečeň, žlčník, zdroj energie

SAGRADIN kvapky

prírodné antibiotikum

Ako sa pred vírusmi chrániť zvonka?

- Vírusy sa môžu drťaž až tri hodiny v aerosole, ale záleží, s akouo koncentráciou sa stretneme. Na plastoch prežívajú 48 hodín, na bavlne 24 hodín, na medi len 8 hodín - naši predkovia geniálne používali mosadzné kľučky, mosadz ako zlúčenina medi sa sama postupne dezinfikuje. K dezinfekcii vzduchu možno použiť aj ozónové prístroje, ktoré mnoho ľudí používa na dezinfekciu topánok a ponožiek. Pri dezinfekcii ale nesmiete byť v miestnosti alebo v priestore - poškodili by ste si pľúca.
Na vonkajšiu dezinfekciu mimo všeobecne odporúčaných roztokov na bázi alkoholu je možné použiť tiež DIOZON CLEAR 100 % ozónový krém, je to 100 % dezinfekcia.

DIOZON CLEAR krém

regenerácia poškodenej pleti

Aké ďalšie odporúčania by ste v súčasnosti dali nám všetkým?

Starajte sa o seba, posilňujte imunitu, dostatočne spite a nepoddávajte sa strachu. Musíme tým preplávať ako po rieke na kánoi.

Prevzaté z časopisu Sféra