ecomail.cz

Skôr ako začnete

V našej spoločnosti dávame príležitosť každému, kto prejaví nadšenie zmeniť život. DIOCHI je miestom vzájomnej pomoci. Produkty Vám pomáhajú cítiť sa lepšie a rozvíjajú Vaše podnikanie. Vy pomáhate produktom tým, že ich šírite medzi nových klientov.

Ak chcete byť úspešní, počúvajte rady úspešných. Predovšetkým na začiatku iste oceníte pomoc svojho sponzora, teda človeka, ktorý Vám DIOCHI a jeho príležitosť odporučil. Pýtajte sa ho, zaujímajte sa, počúvajte, čo hovorí a nebojte sa robiť chyby. Len tak sa posuniete bližšie k svojim vytúženým cieľom. V spoločnosti DIOCHI je Vám k dispozícii mnoho kompetentných manažérov, ktorí sa s Vami radi podelia o to, ako dosiahli úspech.

Začnite opäť veriť

Ako deti sme mali mnoho prianí a cieľov, ktoré sme túžili dosiahnuť. Spomínate si tiež na obdobie, keď ste verili, že je možné všetko?  Dokázali ste sa radovať z maličkostí a Váš svet nemal hranice. Potom ste vyrástli a „dospelí“ a „rozumní“ Vám začali vysvetľovať, prečo nejde to, či ono, prečo sa Vám sen nemôže splniť. Začali ste strácať vieru v seba a aj v to, že by ste mohli niečo dosiahnuť.
Nie je škoda, že opúšťame svoje ciele a podliehame ľuďom, ktorí nám opakujú, že nestojíme za nič? Začnite spolu s nami opäť veriť. V spoločnosti DIOCHI vieme, akú dôležitú úlohu hrajú v našich životoch práve ciele. My ich máme a nenecháme si ich zobrať. S rovnakým presvedčením budeme podporovať a chrániť tie Vaše.

Príležitosť Vášho života je tu!

Traja ľudia sa rozhodli zmeniť svoj život. Koľkým z nich sa to podarilo? Tým, ktorí sa po rozhodnutí nebáli urobiť prvý krok ku zmene a potom druhý, tretí...

Stanovte si ciele

Keď sa rozhodneme schudnúť, neznamená to, že zajtra budeme mať o 5 kíl menej. Najskôr si musíme stanoviť cieľ, koľko kilogramov chceme schudnúť. Potom vytvoríme časový harmonogram a plán cvičení, jedálny lístok a musíme začať aj uskutočňovať jednotlivé kroky, ktoré nás privedú k vysnívanej postave. A tak to funguje so všetkým. Či už chceme byť zdraví, cítiť sa fit, zarábať viac peňazí, kúpiť si auto alebo ísť na dovolenku. Nezáleží na tom, aký je náš cieľ. Môžeme si splniť akékoľvek prianie, ak budeme dodržiavať pár základných pravidiel.

Zvoľte si teraz 3 ciele, ktoré sú pre Vás najdôležitejšie. Po čom skutočne túžite?

Môj cieľ.................... Termín splnenia............................

Môj cieľ.................... Termín splnenia............................

Môj cieľ.................... Termín splnenia.............................

Zahoďte strach

Je len na Vás, či strach ovládnete alebo dopustíte, aby on ovládal Vás. Radi by ste niečo zmenili, ale bojíte sa? Máte strach, že na to nemáte? Že to nezvládnete? Všetci sa bojíme. Bojíme sa neznámeho. Je to prirodzená ľudská vlastnosť. Cítime strach, keď sa učíme chodiť, keď si po prvýkrát sadáme na bicykel a potom za volant auta. Keď sme ako malí robili svoje prvé krôčiky, veľakrát sme spadli. Nikdy sme ale nezostali ležať. Vždy sme sa opäť zdvihli a skúšali to ďalej a ďalej, pokiaľ sme svoj cieľ nedosiahli. Dôkazom, že sme boli úspešní už v mnohých životných situáciách je to, že dnes chodíme, šoférujeme autá, zložili sme maturity, založili si rodiny atď. Vo chvíli, keď sa strachu postavíte tvárou v tvár, zmizne. Sme tu preto, aby sme Vám podali pomocnú ruku vždy, keď začnete váhať. Prečo? Pretože Váš úspech je aj naším úspechom.

Piliere úspechu

Vy sami staviate piliere mostu, ktorý vedie k Vašim cieľom. Snažiť sa uspieť bez dodržovania určitých zásad je rovnaké ako učiť sa písať bez toho, aby sme poznali písmená. Skôr ako oslovíte prvých, potenciálnych klientov, sadnite si spoločne so svojim sponzorom a prejdite spolu niekoľko nasledujúcich bodov:

1. Plánovanie

Vášho úspechu - naplánujte si spoločne, čo je Vašim cieľom, čo chcete dosiahnuť. Je rozdiel, či si chcete s našou pomocou privyrobiť, alebo sa kariére DIOCHI budete venovať naplno. Podľa toho si napíšte časový plán s jednotlivými úrovňami, ktoré chcete dosiahnuť.
Času – opýtajte sa Vášho sponzora, koľko času venuje kontaktovaniu potenciálnych zákazníkov, koľko času osobným schôdzkam, prezentáciám a pod. Vytvorte si svoj vlastný týždenný plán a zapíšte si, čo a kedy budete robiť.

2. Reprezentácia firmy

Vzhľad a obliekanie – pred zákazníkom ste vizitkou firmy Vy. Pozrite sa na úspešných ľudí a všímajte si, ako sa obliekajú. Ako sa starajú o to, ako vyzerajú. Len ak sa budete cítiť sebavedomo, môžete získať dôveru klientov.
Verbálna a neverbálna komunikácia – záleží nielen na tom, ako vyzeráte. Preberte s Vašim sponzorom aj zásady verbálnej a neverbálnej komunikácie. 
Jedno pravidlo za všetky: Buďte sami sebou. Usmievajte sa a ukážte ľuďom svoje nadšenie. Je dokázané, že 80 % úspechu tvoria emócie a 20 % informácie.

3. Rozvíjanie svojej kariéry

Pravidelná účasť na školeniach – pre úspešného poradcu nie je školenie povinnosťou, ale príležitosťou opäť sa niečo nové naučiť, stretnúť sa s ďalšími úspešnými či začínajúcimi poradcami a podeliť sa o svoje skúsenosti. Je to jedinečná možnosť nadviazať kontakt s ďalšími ľuďmi, ktorí ťahajú za rovnaký povraz ako Vy. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí Vám nebudú brať Vaše ciele. Oni tie ciele majú tiež a veria im. Jeden múdry človek povedal: „Aj keby som sa na školení dozvedel jednu jedinú vetu, ktorá by mi niečo dala, stálo to za to. “Úspešní ľudia chodia na školenia radi. Hľadajú nové výzvy a vedia o všetkom, čo sa okolo nich deje. Vďaka tomu si plnia jeden cieľ za druhým. Tí neúspešní často tvrdia, že všetko vedia, poznajú a je to pre nich zbytočná strata času. Takí väčšinou žiadne veľké úspechy nedosiahnu.

Nezabúdajte na neustále vzdelávanie

Byť zvedavý a získavať nové informácie – a to nielen v oblasti zdravého životného štýlu, ale aj v oblasti kariéry. Na trhu nájdete mnoho materiálov, ktoré Vám poradia, napríklad vo forme kníh či audio CD. Navyše Vám pomôžu aj úspešne sa vzdelávať a posúvať stále ďalej. Teraz už viete všetko, čo potrebujete pre to, aby ste začali pomaly meniť svoj život. Prajeme Vám mnoho úspechov v našej spoločnosti. Aj my robíme pre Váš úspech maximum.

Vaše DIOCHI