ecomail.cz

STOP problémom s menštruáciou!

Ako šesťnasťročná som si nechala predpísať antikoncepčné tabletky. Dôvodom bola ochrana pred otehotnením a problém s akné. Po štyroch rokoch užívania hormonálnej antikoncepcie, na konci štvrtého ročníka na strednej škole som sa rozhodla, že tabletky vysadím.

Vyrážky sa mi síce vrátili, ale nie v takom rozsahu, ako pred začatím liečby. Neskôr som zistila, že môj problém s akné bol len maličký v porovnaní s diagnózou, ktorá ma čakala. Na gynekologickom vyšetrení mi lekár oznámil, že trpím syndrómom PCO,ktorý potvrdil aj samotný ultrazvuk. Podľa jeho slov sa to nedá liečiť a navrhoval mi opäť začať brať hormonálnu antikoncepciu. To som odmietla,pretože môj veľký problém spôsobilo práve včasné užívanie antikoncepcie. Aj keď lekár moje podozrenia popieral. Tento syndróm je charakterizovaný zastavením ovulácie, ale aj neplodnosťou. V prípade tohto ochorenia sa folikuly z vaječníkov neuvoľnia. Oba vaječníky sa naplnia malými cystami a  môžu sa zväčšiť. Následná endokrinná nerovnováha prináša zvýšené hodnoty testosterónu, estrogénu a luteinizačného hormónu. Časté je teda zvýšenie hladiny mužských pohlavných hormónov.

„Menštruáciu som nemala celý rok, až kým som neobjavila Estrozin.“

Týmto syndrómom trpí asi 5-10 % žien, ale asi len polovici z nich bol naozaj diagnostikovaný .Gynekológ mi povedal že mám len čakať kým sa menštruácia nedostaví sama a keď budem chcieť otehotnieť, mám prísť za ním a budeme problém liečiť.Odišla som do zahraničia a preto som dlhšie môjho lekára nenavštívila. Menštruáciu som nemala počas celého roka. Vedela som, že je to veľký problém a napísala som o ňom na sociálnu sieť, klientky DIOCHI mi tam odporučili kvapky ESTROZIN. Rozhodla som sa,  že ich vyskúšam a dobrala celú fľaštičku. O týždeň som mala menštruáciu! Nemohla som uveriť vlastným očiam, veď som vyskúšala toľko rôznych spôsobov! Estrozin kvapky užívam pravidelne a cítim sa stále lepšie. Stala som sa členkou Sféra klubu DIOCHI a rozmýšľam, že sa stanem aj jeho Poradkyňou.

AUTORKA: Pani Zuzana